MetroAuto Espoo, Kehä III

Koskelontie 19, 02920 Espoo

Automyynti

Skoda, Subaru ja Fiat

Avoinna ma-pe 9-18, la 10-15

Uudet autot puh. 010 615 2560

s.posti espoo.uudetautot@metroauto.fi

Vaihtoautot puh. 010 615 2620

s.posti espoo.vaihtoautot@metroauto.fi

Soita uudet autot Soita vaihtoautot
Sulje
Kai Gawdzinski
Kai Gawdzinski

Škoda, Subaru

automyyjä

kai.gawdzinski@metroauto.fi

Puh. 010 615 2503

Jukka Lamminmäki
Jukka Lamminmäki

Škoda tuotevastaava, Subaru

automyyjä

jukka.lamminmaki@metroauto.fi

Puh. 010 615 2712

Jan-Erik Johansson
Jan-Erik Johansson

Škoda, Subaru

automyyjä

jan-erik.johansson@metroauto.fi

Puh. 010 615 2258

Janne Ropponen
Janne Ropponen

Škoda, Subaru, Fiat

automyyjä

janne.ropponen@metroauto.fi

Puh. 010 615 2337

Jarno Juuti
Jarno Juuti

Škoda

automyyjä

jarno.juuti@metroauto.fi

Puh. 010 615 2323

Jirka Gardemeister
Jirka Gardemeister

vaihtoautot

vaihtoautomyyjä

jirka.gardemeister@metroauto.fi

Puh. 010 615 2220

Kari Udelius
Kari Udelius

vaihtoautot

automyyjä

kari.udelius@metroauto.fi

Puh. 010 615 2336

Markus Dillström
Markus Dillström

vaihtoautot

vaihtoautomyyjä

markus.dillstrom@metroauto.fi

Puh. 010 615 2067

Juha Herttuainen
Juha Herttuainen

vaihtoautot

vaihtoautomyyjä

juha.herttuainen@metroauto.fi

Puh. 010 615 8263

Stamatis Detsis
Stamatis Detsis

vaihtoautovastaava

stamatis.detsis@metroauto.fi

Puh. 010 615 2222

Markus Kostiander
Markus Kostiander

myyntipäällikkö

markus.kostiander@metroauto.fi

Puh. 010 615 2221

Topi Sahlström
Topi Sahlström

tavara-automyyjä

topi.sahlstrom@metroauto.fi

Puh. 010 615 2728

Huolto

Skoda, Subaru, BMW ja Fiat

Avoinna ma-pe 07 -18

Merkkihuolto 010 615 2650

s.posti espoo.huolto@metroauto.fi

Varaosat 010 615 2660

s.posti espoo.varaosat@metroauto.fi

Korikorjaamo 010 615 2640

Soita huoltoon Soita varaosiin Soita korikorjaamoon
Sulje
Tero Pietilä
Tero Pietilä

jälkimarkkinointipäällikkö

tero.pietila@metroauto.fi

Puh. 010 615 2506

Vesa Kunttu
Vesa Kunttu

työnjohtaja

betjäning också på svenska.

vesa.kunttu@metroauto.fi

Puh. 010 615 2644

Martti Polvinen
Martti Polvinen

työnjohtaja/Subaru

martti.polvinen@metroauto.fi

Puh. 010 615 2656

Timo Rissanen
Timo Rissanen

työnjohtaja

timo.rissanen@metroauto.fi

Puh. 010 615 2760

Markus Tammisto
Markus Tammisto

työnjohtaja

markus.tammisto@metroauto.fi

Puh. 010 615 2788

Toni Härkönen
Toni Härkönen

työnjohtaja

toni.harkonen@metroauto.fi

Puh. 010 615 2655

Eero Seppänen
Eero Seppänen

työnjohtaja

Puh. 010 615 2765

Tomi Salomaa
Tomi Salomaa

huoltoneuvoja

tomi.salomaa@metroauto.fi

Puh. 010 615 2610

Jarmo Waren
Jarmo Waren

varaosavastaava

jarmo.waren@metroauto.fi

Puh. 010 615 2745

Jari Vuopponen
Jari Vuopponen

varaosamyyjä

jari.vuopponen@metroauto.fi

Puh. 010 615 2611

Kimmo Hiipakka
Kimmo Hiipakka

varaosamyyjä

kimmo.hiipakka@metroauto.fi

Puh. 010 615 2753

Juhani Kähkönen
Juhani Kähkönen

varaosamyyjä

betjäning också på svenska

juhani.kahkonen@metroauto.fi

Puh. 010 615 2744

Puhelujen hinnat 010 yritysnumeroihimme ovat: Kiinteän verkon liittymästä 8,35 snt/puhelu + 6,00 snt/min (alv 24%). Matkaviestintäverkon liittymästä 8,35 snt/puhelu + 17,17 snt/min (alv 24%). Ulkomailta soitettaessa hinta määräytyy paikallisen operaattorin hinnaston mukaisesti. 

Tallennamme osan asiakaspuheluistamme, jotta voimme varmistaa ja kehittää asiakaspalvelumme laatua. Metroauto käyttää tallenteita henkilöstön valmennus- ja koulutustehtävissä. Tallenteita saavat käsitellä ainoastaan siihen oikeutetut henkilöt ja heitä sitoo vaitiolovelvollisuus.

Tilaa MetroAuton uutiskirje

Syötä nimesi ja sähköpostisi alla olevaan laatikkoon ja saat kerran kuukaudessa ajankohtaisen uutiskirjeemme

Nimi
Sähköposti

MetroAuto Espoo, Koskelo

MetroAuto Espoo palvelee sinua kätevästi Kehä III varrella, osoitteessa Koskelontie 19, 02920 Espoo. Myymme ja huollamme Skoda, Subaru ja Fiat -automerkkejä, lisäksi meillä on BMW -merkkihuolto.