MetroAuto Tampere, Hatanpää

Hatanpään valtatie 48, 33900 Tampere

Posti PL 39, 33101 Tampere

Automyynti

Skoda, Opel, Mazda, Subaru

Avoinna ma-pe 9-18, la 10-15

Skoda, Mazda, Subaru puh. 010 615 3010

Opel puh. 010 615 3200

s.posti hatanpaa.uudetautot@metroauto.fi

Vaihtoautot puh. 010 615 3030

s.posti hatanpaa.vaihtoautot@metroauto.fi

Soita Skoda Soita Opel, Mazda, Subaru Soita Vaihtoautot
Sulje
Matti Kauppila
Matti Kauppila

Škoda, Subaru

automyyjä

matti.kauppila@metroauto.fi

Puh. 010 615 3023

Jussi Marjamäki
Jussi Marjamäki

Škoda, yritysmyynti

automyyjä

jussi.marjamaki@metroauto.fi

Puh. 010 615 3115

Jukka Perälä
Jukka Perälä

Škoda

automyyjä

jukka.perala@metroauto.fi

Puh. 010 615 3019

Osmo Lepola
Osmo Lepola

Opel, Mazda

automyyjä

osmo.lepola@metroauto.fi

Puh. 010 615 3703

Jorma Lagerstedt
Jorma Lagerstedt

Opel, Mazda

automyyjä

jorma.lagerstedt@metroauto.fi

Puh. 010 615 6514

Juha Luotonen
Juha Luotonen

Opel

automyyjä

juha.luotonen@metroauto.fi

Puh. 010 615 3206

Kalevi Prusi
Kalevi Prusi

Mazda, Subaru

automyyjä

kalevi.prusi@metroauto.fi

Puh. 010 615 6512

Kari Aittola
Kari Aittola

vaihtoautot

vaihtoautovastaava

kari.aittola@metroauto.fi

Puh. 010 615 6519

Markku Linnus
Markku Linnus

vaihtoautot

automyyjä

markku.linnus@metroauto.fi

Puh. 010 615 3039

Otto Pusa
Otto Pusa

vaihtoautot

automyyjä

otto.pusa@metroauto.fi

Puh. 010 615 6511

Markku Talvitie
Markku Talvitie

Autotalonjohtaja

markku.talvitie@metroauto.fi

Puh. 0106156504

Huolto

Mazda, Opel, Skoda, Chevrolet, Saab, Subaru, Fiat, Alfa Romeo, Jeep, Chrysler ja Dodge

Avoinna :Huolto ma-pe 07-17 / Korikorjaamo 8 - 16

Merkkihuolto puh. 010 615 3400

s.posti hatanpaa.huolto@metroauto.fi

Korikorjaamo puh. 010 615 3295

Soita huoltoon Soita korikorjaamoon
Sulje
Jukka Laitiola
Jukka Laitiola

jälkimarkkinointipäällikkö

jukka.laitiola@metroauto.fi

Puh. 010 615 2320

Juha Hiipakka
Juha Hiipakka

Škoda ja Saab

huoltomyyjä

juha.hiipakka@metroauto.fi

Puh. 010 615 3242

Mikko Laitinen
Mikko Laitinen

Škoda ja Saab

huoltomyyjä

mikko.laitinen@metroauto.fi

Puh. 010 615 3056

Pekka Pellas
Pekka Pellas

Opel ja Chevrolet

huoltomyyjä

pekka.pellas@metroauto.fi

Puh. 010 615 3013

Kari Sainiola
Kari Sainiola

Opel ja Chevrolet

huoltomyyjä

kari.sainiola@metroauto.fi

Puh. 010 615 3240

Kari Ketola
Kari Ketola

Mazda ja Subaru

huoltomyyjä

kari.ketola@metroauto.fi

Puh. 010 615 6541

Jeremias Laine
Jeremias Laine

Mazda ja Subaru

huoltomyyjä

jeremias.laine@metroauto.fi

Puh. 010 615 3625

Jarkka Rantanen
Jarkka Rantanen

kolarikorjaamo

jarkka.rantanen@metroauto.fi

Puh. 010 615 3028

Varaosat

Mazda, Opel, Skoda, Chevrolet, Saab, Subaru

Avoinna ma-pe 07-17

puh. 010 615 3600

s.posti hatanpaa.varaosat@metroauto.fi

Soita varaosamyyntiin
Sulje
Marko Arminen
Marko Arminen

huoltomyyjä, varaosat

marko.arminen@metroauto.fi

Puh. 010 615 6532

Pekka Kemppainen
Pekka Kemppainen

huoltomyyjä, varaosat

pekka.kemppainen@metroauto.fi

Puh. 010 615 3043

Jari Mattila
Jari Mattila

huoltomyyjä, varaosat

jari.mattila@metroauto.fi

Puh. 010 615 6531

Puhelujen hinnat 010 yritysnumeroihimme ovat: Kiinteän verkon liittymästä 8,35 snt/puhelu + 6,00 snt/min (alv 24%). Matkaviestintäverkon liittymästä 8,35 snt/puhelu + 17,17 snt/min (alv 24%). Ulkomailta soitettaessa hinta määräytyy paikallisen operaattorin hinnaston mukaisesti.

Tallennamme osan asiakaspuheluistamme, jotta voimme varmistaa ja kehittää asiakaspalvelumme laatua. Metroauto käyttää tallenteita henkilöstön valmennus- ja koulutustehtävissä. Tallenteita saavat käsitellä ainoastaan siihen oikeutetut henkilöt ja heitä sitoo vaitiolovelvollisuus.​

Tilaa MetroAuton uutiskirje

Syötä nimesi ja sähköpostisi alla olevaan laatikkoon ja saat kerran kuukaudessa ajankohtaisen uutiskirjeemme

Nimi
Sähköposti

MetroAuto Tampere, Hatanpää

MetroAuto Tampere, Hatanpää toimii keskeisellä paikalla Tampereen sydämessä, osoitteessa Hatanpään valtatie 48, 33900 Tampere.  Myymme ja huollamme Skoda, Opel, Subaru, Fiat ja Mazda -automerkkejä, lisäksi huollamme merkkejä Saab, Chevrolet, Alfa Romeo, Jeep, Chrysler ja Dodge .