MetroAuto Espoo, Niittykumpu

Kotitontuntie 2, 02200 Espoo

Automyynti

Renault, Hyundai, Citroën, Peugeot, Dacia

Avoinna ma-pe 9-18, la 10-15

Uudet autot puh: 010 615 7010

s.posti niittykumpu.uudetautot@metroauto.fi

Soita uudet autot
Sulje
Jimi Saukkonen
Jimi Saukkonen

Hyundai -tuotevastaava

automyyjä

jimi.saukkonen@metroauto.fi

Puh. 010 615 7012

Lauri Houni
Lauri Houni

Renault ja Dacia -tuotevastaava

automyyjä

lauri.houni@metroauto.fi

Puh. 010 615 7025

Pia Teräsvuori
Pia Teräsvuori

Citroen ja Peugeot -tuotevastaava

automyyjä

pia.terasvuori@metroauto.fi

Puh. 010 615 7054

Markku Paalanen
Markku Paalanen

uudet autot

yritysmyynnin yhteyspäällikkö

markku.paalanen@metroauto.fi

Puh. 010 615 7011

Juha Loponen
Juha Loponen

uudet autot

automyyjä

juha.loponen@metroauto.fi

Puh. 010 615 7005

Jaakko Lehtola
Jaakko Lehtola

automyyjäharjoittelija

jaakko.lehtola@metroauto.fi

Puh. 010 615 7055

Jari Hiltunen
Jari Hiltunen

myyntipäällikkö

jari.hiltunen@metroauto.fi

Puh. 010 615 7007

Huolto ja varaosat

Hyundai, Renault, Dacia, Citroen, Peugeot

Avoinna Ma - Pe 7-17

Huolto puh: 010 615 7040

s.posti niittykumpu.huolto@metroauto.fi

Varaosat puh: 010 615 7060

s.posti niittykumpu.varaosat@metroauto.fi

Korikorjaamo puh: 010 615 7050

Soita huoltoon Soita varaosiin Soita korikorjaamolle
Sulje
Eero Seppänen
Eero Seppänen

työnjohtaja

eero.seppanen@metroauto.fi

Puh. 010 615 2765

Otso Soikkeli
Otso Soikkeli

varaosapäällikkö

otso.soikkeli@metroauto.fi

Puh. 010 615 7001

Markku Krouvi
Markku Krouvi

työnjohtaja

markku.krouvi@metroauto.fi

Puh. 010 615 7028

Pentti Danbom
Pentti Danbom

huoltomyyjä, varaosat

pentti.danbom@metroauto.fi

Puh. 010 615 6009

Marco Esko
Marco Esko

työnjohtaja

marco.esko@metroauto.fi

Puh. 010 615 6005

Mikko Manner
Mikko Manner

Huoltopäällikkö

mikko.manner@metroauto.fi

Puh. 010 615 8229

Puhelujen hinnat 010 yritysnumeroihimme ovat: Kiinteän verkon liittymästä 8,35 snt/puhelu + 6,00 snt/min (alv 24%). Matkaviestintäverkon liittymästä 8,35 snt/puhelu + 17,17 snt/min (alv 24%). Ulkomailta soitettaessa hinta määräytyy paikallisen operaattorin hinnaston mukaisesti. 

Tallennamme osan asiakaspuheluistamme, jotta voimme varmistaa ja kehittää asiakaspalvelumme laatua. Metroauto käyttää tallenteita henkilöstön valmennus- ja koulutustehtävissä. Tallenteita saavat käsitellä ainoastaan siihen oikeutetut henkilöt ja heitä sitoo vaitiolovelvollisuus.

Tilaa MetroAuton uutiskirje

Syötä nimesi ja sähköpostisi alla olevaan laatikkoon ja saat kerran kuukaudessa ajankohtaisen uutiskirjeemme

Nimi
Sähköposti

MetroAuto Espoo, Niittykumpu

MetroAuto Niittykumpu palvelee sinua hyvien kulkuyhteyksien varrella, osoitteessa Kotitontuntie 2, 02200 Espoo. Myymme ja huollamme Hyundai, Renault ja Dacia -automerkkejä, lisäksi meillä on valtuutettu Citroen ja Peugeot -merkkihuolto.