MetroAuto Espoo, Niittykumpu

Kotitontuntie 2, 02200 Espoo

Automyynti

Renault, Hyundai, Dacia

Avoinna ma-pe 9-18, la 10-15

Uudet autot puh: 010 615 7010

s.posti niittykumpu.uudetautot@metroauto.fi

Vaihtoautot puh: 010 615 7020

s.posti niittykumpu.vaihtoautot@metroauto.fi

Soita uudet autot Soita vaihtoautot
Sulje
Jouko Kuismanen
Jouko Kuismanen

uudet autot

automyyjä

jouko.kuismanen@metroauto.fi

Puh. 010 615 7004

Max Jääskeläinen
Max Jääskeläinen

uudet autot

automyyjä

max.jaaskelainen@metroauto.fi

Puh. 010 615 7005

Jimi Saukkonen
Jimi Saukkonen

Renault ja Dacia -tuotevastaava

automyyjä

jimi.saukkonen@metroauto.fi

Puh. 010 615 7012

Nora Winberg
Nora Winberg

uudet autot

automyyjä, betjäning även på svenska

nora.winberg@metroauto.fi

Puh. 010 615 7003

Henni Winberg
Henni Winberg

uudet autot

automyyjä, betjäning även på svenska

henni.winberg@metroauto.fi

Puh. 010 615 7013

Markku Paalanen
Markku Paalanen

uudet autot

yritysmyynnin yhteyspäällikkö

markku.paalanen@metroauto.fi

Puh. 010 615 7011

Lauri Houni
Lauri Houni

uudet autot

automyyjä

lauri.houni@metroauto.fi

Puh. 010 615 7025

Samuli Räisänen
Samuli Räisänen

vaihtoautovastaava

samuli.raisanen@metroauto.fi

Puh. 010 615 7009

Jari Hiltunen
Jari Hiltunen

myyntipäällikkö

jari.hiltunen@metroauto.fi

Puh. 010 615 7007

Huolto ja varaosat

Hyundai, Renault, Dacia, Citroen, Peugeot

Avoinna Ma - Pe 7-17

Huolto puh: 010 615 7040

s.posti niittykumpu.huolto@metroauto.fi

Varaosat puh: 010 615 7060

s.posti niittykumpu.varaosat@metroauto.fi

Korikorjaamo puh: 010 615 7050

Soita huoltoon Soita varaosiin Soita korikorjaamolle
Sulje
Eero Seppänen
Eero Seppänen

työnjohtaja

eero.seppanen@metroauto.fi

Puh. 010 615 2765

Otso Soikkeli
Otso Soikkeli

varaosamyyjä

otso.soikkeli@metroauto.fi

Puh. 010 615 7001

Jenna Selkamo
Jenna Selkamo

huoltomyyjä

jenna.selkamo@metroauto.fi

Puh. 010 615 7008

Antti Sylvänne
Antti Sylvänne

huoltopäällikkö

antti.sylvanne@metroauto.fi

Puh. 010 615 8229

Puhelujen hinnat 010 yritysnumeroihimme ovat: Kiinteän verkon liittymästä 8,35 snt/puhelu + 6,00 snt/min (alv 24%). Matkaviestintäverkon liittymästä 8,35 snt/puhelu + 17,17 snt/min (alv 24%). Ulkomailta soitettaessa hinta määräytyy paikallisen operaattorin hinnaston mukaisesti. 

Tallennamme osan asiakaspuheluistamme, jotta voimme varmistaa ja kehittää asiakaspalvelumme laatua. Metroauto käyttää tallenteita henkilöstön valmennus- ja koulutustehtävissä. Tallenteita saavat käsitellä ainoastaan siihen oikeutetut henkilöt ja heitä sitoo vaitiolovelvollisuus.

Tilaa MetroAuton uutiskirje

Syötä nimesi ja sähköpostisi alla olevaan laatikkoon ja saat kerran kuukaudessa ajankohtaisen uutiskirjeemme

Nimi
Sähköposti

MetroAuto Espoo, Niittykumpu

MetroAuto Niittykumpu palvelee sinua hyvien kulkuyhteyksien varrella, osoitteessa Kotitontuntie 2, 02200 Espoo. Myymme ja huollamme Hyundai, Renault ja Dacia -automerkkejä, lisäksi meillä on valtuutettu Citroen ja Peugeot -merkkihuolto.