MetroAuto Espoo, Kehä III

Koskelontie 19, 02920 Espoo

Automyynti

Subaru ja Fiat

Avoinna ma-pe 9-18, la 10-15

Uudet autot puh. 010 615 2560

s.posti espoo.uudetautot@metroauto.fi

Vaihtoautot puh. 010 615 2620

s.posti espoo.vaihtoautot@metroauto.fi

Soita uudet autot Soita vaihtoautot
Sulje
Kai Gawdzinski
Kai Gawdzinski

Subaru ja Fiat

automyyjä

kai.gawdzinski@metroauto.fi

Puh. 010 615 2503

Jan-Erik Johansson
Jan-Erik Johansson

Subaru ja Fiat

automyyjä

jan-erik.johansson@metroauto.fi

Puh. 010 615 2258

Juha Herttuainen
Juha Herttuainen

Subaru ja Fiat

automyyjä

juha.herttuainen@metroauto.fi

Puh. 010 615 8263

Jirka Gardemeister
Jirka Gardemeister

vaihtoautot

vaihtoautomyyjä

jirka.gardemeister@metroauto.fi

Puh. 010 615 2220

Markus Dillström
Markus Dillström

vaihtoautot

vaihtoautomyyjä

markus.dillstrom@metroauto.fi

Puh. 010 615 2067

Hannu Sutinen
Hannu Sutinen

vaihtoautot

vaihtoautomyyjä

hannu.sutinen@metroauto.fi

Puh. 010 615 2712

Stamatis Detsis
Stamatis Detsis

vaihtoautovastaava

stamatis.detsis@metroauto.fi

Puh. 010 615 2222

Markus Kostiander
Markus Kostiander

myyntipäällikkö

markus.kostiander@metroauto.fi

Puh. 010 615 2221

Huolto

Skoda, Subaru, BMW ja Fiat

Avoinna ma-pe 07 -18

Merkkihuolto 010 615 2650

s.posti espoo.huolto@metroauto.fi

Varaosat 010 615 2660

s.posti espoo.varaosat@metroauto.fi

Korikorjaamo 010 615 2640

Soita huoltoon Soita varaosiin Soita korikorjaamoon
Sulje
Martti Polvinen
Martti Polvinen

Subaru

työnjohtaja/Subaru

martti.polvinen@metroauto.fi

Puh. 010 615 2656

Timo Rissanen
Timo Rissanen

BMW

työnjohtaja

timo.rissanen@metroauto.fi

Puh. 010 615 2760

Petteri Kokko
Petteri Kokko

Škoda, Fiat

työnjohtaja

petteri.kokko@metroauto.fi

Puh. 010 615 2788

Janne Leino
Janne Leino

vauriokorjaamon työnjohtaja

janne.leino@metroauto.fi

Puh. 010 615 2506

Juhani Kähkönen
Juhani Kähkönen

varaosamyyjä

betjäning även på svenska

juhani.kahkonen@metroauto.fi

Puh. 010 615 2744

Ville Arffman
Ville Arffman

varaosamyyjä

ville.arffman@metroauto.fi

Puh. 010 615 2611

Kimmo Hiipakka
Kimmo Hiipakka

varaosapäällikkö

kimmo.hiipakka@metroauto.fi

Puh. 010 615 2753

Kai Bruun
Kai Bruun

huoltopäällikkö

kai.bruun@metroauto.fi

Puh. 010 615 2541

Puhelujen hinnat 010 yritysnumeroihimme ovat: Kiinteän verkon liittymästä 8,35 snt/puhelu + 6,00 snt/min (alv 24%). Matkaviestintäverkon liittymästä 8,35 snt/puhelu + 17,17 snt/min (alv 24%). Ulkomailta soitettaessa hinta määräytyy paikallisen operaattorin hinnaston mukaisesti. 

Tallennamme osan asiakaspuheluistamme, jotta voimme varmistaa ja kehittää asiakaspalvelumme laatua. Metroauto käyttää tallenteita henkilöstön valmennus- ja koulutustehtävissä. Tallenteita saavat käsitellä ainoastaan siihen oikeutetut henkilöt ja heitä sitoo vaitiolovelvollisuus.

Tilaa MetroAuton uutiskirje

Syötä nimesi ja sähköpostisi alla olevaan laatikkoon ja saat kerran kuukaudessa ajankohtaisen uutiskirjeemme

Nimi
Sähköposti

MetroAuto Espoo, Koskelo

MetroAuto Espoo palvelee sinua kätevästi Kehä III varrella, osoitteessa Koskelontie 19, 02920 Espoo. Myymme ja huollamme Subaru ja Fiat -automerkkejä, lisäksi meillä on Skoda ja BMW -merkkihuolto.