MetroAuto Espoo, Kehä III

Koskelontie 19, 02920 Espoo

MetroAuton SUBARU PÄIVÄT To 26.9. - La 28.9.

Tervetuloa MetroAuto Koskelon Subaru Päiville! Perjantaista lauantaihin tuntuvia Subaru -kuskin etuja, TUTUSTU >>

Automyynti

Subaru ja Fiat

Avoinna ma-pe 9-18, la 10-15

Uudet autot puh. 010 615 2560

s.posti espoo.uudetautot@metroauto.fi

Vaihtoautot puh. 010 615 2620

s.posti espoo.vaihtoautot@metroauto.fi

Soita uudet autot Soita vaihtoautot
Sulje
Jan-Erik Johansson
Jan-Erik Johansson

Subaru ja Fiat

automyyjä

jan-erik.johansson@metroauto.fi

Puh. 010 615 2258

Juha Herttuainen
Juha Herttuainen

Subaru ja Fiat

automyyjä

juha.herttuainen@metroauto.fi

Puh. 010 615 8263

Markus Dillström
Markus Dillström

vaihtoautomyyjä

markus.dillstrom@metroauto.fi

Puh. 010 615 2067

Hannu Sutinen
Hannu Sutinen

vaihtoautomyyjä

hannu.sutinen@metroauto.fi

Puh. 010 615 2712

Ari Kuusniemi
Ari Kuusniemi

vaihtoautomyyjä

ari.kuusniemi@metroauto.fi

Puh. 010 615 2220

Markus Kostiander
Markus Kostiander

myyntipäällikkö

markus.kostiander@metroauto.fi

Puh. 010 615 2221

Huolto

Skoda, Subaru, BMW ja Fiat

Avoinna ma - pe 7-17, varaosat 7:30- 15:30

Merkkihuolto 010 615 2650

s.posti espoo.huolto@metroauto.fi

Varaosat 010 615 2660

s.posti espoo.varaosat@metroauto.fi

Vauriokorjaamo 010 615 2640

Soita huoltoon Soita varaosiin Soita vauriokorjaamoon
Sulje
Timo Rissanen
Timo Rissanen

BMW

työnjohtaja

timo.rissanen@metroauto.fi

Puh. 010 615 2760

Petteri Kokko
Petteri Kokko

Škoda, Fiat

työnjohtaja

petteri.kokko@metroauto.fi

Puh. 010 615 2788

Juhani Kähkönen
Juhani Kähkönen

varaosamyyjä

betjäning även på svenska

juhani.kahkonen@metroauto.fi

Puh. 010 615 2744

Puhelujen hinnat 010 yritysnumeroihimme ovat: Kiinteän verkon liittymästä 8,35 snt/puhelu + 6,00 snt/min (alv 24%). Matkaviestintäverkon liittymästä 8,35 snt/puhelu + 17,17 snt/min (alv 24%). Ulkomailta soitettaessa hinta määräytyy paikallisen operaattorin hinnaston mukaisesti. 

Tallennamme osan asiakaspuheluistamme, jotta voimme varmistaa ja kehittää asiakaspalvelumme laatua. Metroauto käyttää tallenteita henkilöstön valmennus- ja koulutustehtävissä. Tallenteita saavat käsitellä ainoastaan siihen oikeutetut henkilöt ja heitä sitoo vaitiolovelvollisuus.

Tilaa MetroAuton uutiskirje

Syötä nimesi ja sähköpostisi alla olevaan laatikkoon ja saat kerran kuukaudessa ajankohtaisen uutiskirjeemme

Nimi
Sähköposti

MetroAuto Espoo, Koskelo

MetroAuto Espoo palvelee sinua kätevästi Kehä III varrella, osoitteessa Koskelontie 19, 02920 Espoo. Myymme ja huollamme Subaru ja Fiat -automerkkejä, lisäksi meillä on Skoda ja BMW -merkkihuolto.