MetroAuto Helsinki, Herttoniemi

Mekaanikonkatu 23, Helsinki

Automyynti

Hyundai-, Citroën, Peugeot

Avoinna ma-pe 9-18, la 10-15

puh. 010 615 4010

s.posti herttoniemi.uudetautot@metroauto.fi

Uudet autot
Sulje
Juho Emelianov
Juho Emelianov

uudet autot

automyyjä

juho.emelianov@metroauto.fi

Puh. 010 615 7017

Jari Immonen
Jari Immonen

uudet autot

automyyjä

jari.immonen@metroauto.fi

Puh. 010 615 7016

Antti Lammi
Antti Lammi

uudet autot

automyyjä

antti.lammi@metroauto.fi

Puh. 010 615 7021

Jouni Virtanen
Jouni Virtanen

uudet autot

automyyjä

jouni.virtanen@metroauto.fi

Puh. 010 615 7023

Topi Sahlström
Topi Sahlström

tavara-autovastaava

topi.sahlstrom@metroauto.fi

Puh. 010 615 2728

Juha-Pekka Aarne
Juha-Pekka Aarne

myyntipäällikkö

juha-pekka.aarne@metroauto.fi

Puh. 010 615 7015

Huolto ja varaosat

Hyundai, Renault, Dacia, Citroen, Peugeot

Avoinna Ma 9.7. alkaen ma-pe klo 7-18

Huolto puh. 010 615 4040

s.posti herttoniemi.huolto@metroauto.fi

Varaosat puh. 010 615 4060

s.posti herttoniemi.varaosat@metroauto.fi

Korikorjaamo puh. 010 615 4050

Huolto Varaosat Korikojaamo
Sulje
Vesa Tuutti
Vesa Tuutti

huoltopäällikkö

vesa.tuutti@metroauto.fi

Puh. 010 615 7019

Jarmo Waren
Jarmo Waren

varaosapäällikkö

jarmo.waren@metroauto.fi

Puh. 010 615 2745

Antti Harhanen
Antti Harhanen

huoltomyyjä

antti.harhanen@metroauto.fi

Puh. 010 615 7018

Puhelujen hinnat 010 yritysnumeroihimme ovat: Kiinteän verkon liittymästä 8,35 snt/puhelu + 6,00 snt/min (alv 24%). Matkaviestintäverkon liittymästä 8,35 snt/puhelu + 17,17 snt/min (alv 24%). Ulkomailta soitettaessa hinta määräytyy paikallisen operaattorin hinnaston mukaisesti.

Tallennamme osan asiakaspuheluistamme, jotta voimme varmistaa ja kehittää asiakaspalvelumme laatua. Metroauto käyttää tallenteita henkilöstön valmennus- ja koulutustehtävissä. Tallenteita saavat käsitellä ainoastaan siihen oikeutetut henkilöt ja heitä sitoo vaitiolovelvollisuus.

Tilaa MetroAuton uutiskirje

Syötä nimesi ja sähköpostisi alla olevaan laatikkoon ja saat kerran kuukaudessa ajankohtaisen uutiskirjeemme

Nimi
Sähköposti

MetroAuto Herttoniemi, Helsinki

MetroAuto Herttoniemi palvelee sinua hyvien kulkuyhteyksien varrella, osoitteessa Mekaanikonkatu 23, Helsinki. Myymme ja huollamme Hyundai, Citroen ja Peugeot -automerkkejä, lisäksi meillä on valtuutettu Renault ja Dacia -merkkihuolto.