MetroAuto Helsinki, Herttoniemi

Mekaanikonkatu 9, 00880 Helsinki

Automyynti

Hyundai-, Citroën, Peugeot, Renault, Dacia

Avoinna ma-pe 9-18, la 10-15, la heinäkuussa 10-14

Uudet autot puh. 010 615 4010

s.posti herttoniemi.uudetautot@metroauto.fi

Vaihtoautot puh. 010 615 4020

s.posti herttoniemi.vaihtoautot@metroauto.fi

Uudet autot
Sulje
Jari Immonen
Jari Immonen

uudet autot

automyyjä

jari.immonen@metroauto.fi

Puh. 010 615 7016

Jouni Virtanen
Jouni Virtanen

uudet autot

automyyjä

jouni.virtanen@metroauto.fi

Puh. 010 615 7023

Kari Vaahti
Kari Vaahti

uudet autot

automyyjä

kari.vaahti@metroauto.fi

Puh. 010 615 7027

Ilkka Patama
Ilkka Patama

uudet autot

automyyjä

ilkka.patama@metroauto.fi

Puh. 010 615 7008

Janne Anttonen
Janne Anttonen

uudet autot

automyyjä

janne.anttonen@metroauto.fi

Puh. 010 615 7013

Henri Koppinen
Henri Koppinen

uudet autot

automyyjä

henri.koppinen@metroauto.fi

Puh. 010 615 7061

Samuli Räisänen
Samuli Räisänen

vaihtoautomyyjä

samuli.raisanen@metroauto.fi

Puh. 010 615 7009

Juha-Pekka Aarne
Juha-Pekka Aarne

myyntipäällikkö

juha-pekka.aarne@metroauto.fi

Puh. 010 615 7015

Huolto ja varaosat

Hyundai, Renault, Dacia, Citroen, Peugeot

Avoinna ma-pe klo 7-18

Huolto puh. 010 615 4040

s.posti herttoniemi.huolto@metroauto.fi

Varaosat puh. 010 615 4060

s.posti herttoniemi.varaosat@metroauto.fi

Korikorjaamo puh. 010 615 4050

Huolto Varaosat Korikojaamo
Sulje
Antti Harhanen
Antti Harhanen

huoltomyyjä

antti.harhanen@metroauto.fi

Puh. 010 615 7018

Joni Dolmatoff
Joni Dolmatoff

huoltomyyjä

joni.dolmatoff@metroauto.fi

Puh. 010 615 7057

Aada Kaminen
Aada Kaminen

huoltomyyjä

aada.kaminen@metroauto.fi

Puh. 010 615 7062

Jonathan Ihaksi
Jonathan Ihaksi

varaosamyyjä

jonathan.ihaksi@metroauto.fi

Puh. 010 615 7004

Tomi Helle
Tomi Helle

korikorjaamo

työnjohtaja

tomi.helle@metroauto.fi

Puh. 010 615 8362

Janne Leino
Janne Leino

vauriokorjaamo

työnjohtaja

janne.leino@metroauto.fi

Puh. 010 615 2506

Kimmo Hiipakka
Kimmo Hiipakka

varaosamyyjä

kimmo.hiipakka@metroauto.fi

Puh. 010 615 2753

Jarmo Waren
Jarmo Waren

varaosapäällikkö

jarmo.waren@metroauto.fi

Puh. 010 615 2745

Kai Bruun
Kai Bruun

vauriokorjaamot

kehityspäällikkö

kai.bruun@metroauto.fi

Puh. 010 615 2541

Vesa Tuutti
Vesa Tuutti

huoltopäällikkö

vesa.tuutti@metroauto.fi

Puh. 010 615 7019

Puhelujen hinnat 010 yritysnumeroihimme ovat: Kiinteän verkon liittymästä 8,35 snt/puhelu + 6,00 snt/min (alv 24%). Matkaviestintäverkon liittymästä 8,35 snt/puhelu + 17,17 snt/min (alv 24%). Ulkomailta soitettaessa hinta määräytyy paikallisen operaattorin hinnaston mukaisesti.

Tallennamme osan asiakaspuheluistamme, jotta voimme varmistaa ja kehittää asiakaspalvelumme laatua. Metroauto käyttää tallenteita henkilöstön valmennus- ja koulutustehtävissä. Tallenteita saavat käsitellä ainoastaan siihen oikeutetut henkilöt ja heitä sitoo vaitiolovelvollisuus.

Tilaa MetroAuton uutiskirje

Syötä nimesi ja sähköpostisi alla olevaan laatikkoon ja saat kerran kuukaudessa ajankohtaisen uutiskirjeemme

Nimi
Sähköposti

MetroAuto Herttoniemi, Helsinki

MetroAuto Herttoniemi palvelee sinua hyvien kulkuyhteyksien varrella, osoitteessa Mekaanikonkatu 9, Helsinki. Myymme ja huollamme Hyundai, Citroen, Peugeot, Renault ja Dacia -merkkejä.