MetroAuto Tampere, Hatanpää

Hatanpään valtatie 48, 33900 Tampere

Posti PL 39, 33101 Tampere

Automyynti

Hyundai, Mazda, Citroën, Peugeot

Avoinna ma-pe 9-18, la 10-15, la heinäkuussa 10-14

Hyundai, Mazda 010 615 3010

Citroen, Peugeot puh. 010 615 3200

s.posti hatanpaa.uudetautot@metroauto.fi

Vaihtoautot puh. 010 615 3030

s.posti hatanpaa.vaihtoautot@metroauto.fi

Soita Hyundai ja Mazda Soita Citroen ja Peugeot Soita vaihtoautot
Sulje
Matti Kauppila
Matti Kauppila

Mazda, Hyundai

automyyjä

matti.kauppila@metroauto.fi

Puh. 010 615 3023

Jussi Marjamäki
Jussi Marjamäki

yritysmyynti

automyyjä

jussi.marjamaki@metroauto.fi

Puh. 010 615 3115

Osmo Lepola
Osmo Lepola

Mazda

automyyjä

osmo.lepola@metroauto.fi

Puh. 010 615 3703

Mikko Vesanummi
Mikko Vesanummi

Hyundai, Mazda

automyyjä

mikko.vesanummi@metroauto.fi

Puh. 010 615 5517

Janne Päivinen
Janne Päivinen

automyyjä

janne.paivinen@metroauto.fi

Puh. 010 615 3019

Matti Wallius
Matti Wallius

Peugeot, Citroen

automyyjä

matti.wallius@metroauto.fi

Puh. 010 615 3027

Teemu Holopainen
Teemu Holopainen

Peugeot, Citroen

automyyjä

teemu.holopainen@metroauto.fi

Puh. 010 615 3031

Hannu Hirvelä
Hannu Hirvelä

Peugeot ja Citroen -hyötyajoneuvot

automyyjä

hannu.hirvela@metroauto.fi

Puh. 010 615 3032

Kari Aittola
Kari Aittola

vaihtoautot

vaihtoautovastaava

kari.aittola@metroauto.fi

Puh. 010 615 6519

Markku Linnus
Markku Linnus

vaihtoautot

automyyjä

markku.linnus@metroauto.fi

Puh. 010 615 3039

Otto Pusa
Otto Pusa

vaihtoautot

automyyjä

otto.pusa@metroauto.fi

Puh. 010 615 6511

Pekka Salmi
Pekka Salmi

Peugeot, Citroen

myyntipäällikkö

pekka.salmi@metroauto.fi

Puh. 010 615 3025

Markku Talvitie
Markku Talvitie

Autotalonjohtaja

markku.talvitie@metroauto.fi

Puh. 0106156504

Huolto

Mazda, Hyundai, Citroen, Peugeot, Skoda, Saab ja Chevrolet

Avoinna :Huolto ma-pe 07-17 / Korikorjaamo 8 - 16

Merkkihuolto puh. 010 615 3400

s.posti hatanpaa.huolto@metroauto.fi

Korikorjaamo puh. 010 615 3295

Soita huoltoon Soita korikorjaamoon
Sulje
Pekka Pellas
Pekka Pellas

Chevrolet

työnjohtaja

pekka.pellas@metroauto.fi

Puh. 010 615 3013

Kari Sainiola
Kari Sainiola

Chevrolet

työnjohtaja

kari.sainiola@metroauto.fi

Puh. 010 615 3240

Jarkka Rantanen
Jarkka Rantanen

vauriokorjaamo

työnjohtaja

jarkka.rantanen@metroauto.fi

Puh. 010 615 3028

Alessandro Järviö
Alessandro Järviö

varaosapäällikkö

alessandro.jarvio@metroauto.fi

Puh. 010 615 5552

Lasse Kilpala
Lasse Kilpala

Skoda, Hyundai

työnjohtaja

lasse.kilpala@metroauto.fi

Puh. 010 615 3029

Rami Vuorinen
Rami Vuorinen

vauriokorjaamo

työnjohtaja

rami.vuorinen@metroauto.fi

Puh. 0106153056

Ari Rantee
Ari Rantee

Citroen, Peugeot

työnjohtaja

ari.rantee@metroauto.fi

Puh. 010 615 3004

Jani Kahiluoto
Jani Kahiluoto

Citroen, Peugeot

työnjohtaja

jani.kahiluoto@metroauto.fi

Puh. 010 615 3003

Timo Tuominen
Timo Tuominen

Skoda, Mazda

työnjohtaja

timo.tuominen@metroauto.fi

Puh. 010 615 3242

Jukka Koskinen
Jukka Koskinen

huoltopäällikkö

jukka.koskinen@metroauto.fi

Puh. 010 615 2320

Varaosat

Mazda, Hyundai, Citroen, Peugeot, Skoda, Saab ja Chevrolet

Avoinna ma-pe 8 - 17

puh. 010 615 3600

s.posti hatanpaa.varaosat@metroauto.fi

Soita varaosamyyntiin
Sulje
Marko Arminen
Marko Arminen

varaosamyyjä

marko.arminen@metroauto.fi

Puh. 010 615 6532

Pekka Kemppainen
Pekka Kemppainen

varaosamyyjä

pekka.kemppainen@metroauto.fi

Puh. 010 615 3043

Jari Mattila
Jari Mattila

varaosamyyjä

jari.mattila@metroauto.fi

Puh. 010 615 6531

Juha Hiipakka
Juha Hiipakka

varaosat

huoltomyyjä

juha.hiipakka@metroauto.fi

Puh. 010 615 3243

Alessandro Järviö
Alessandro Järviö

varaosapäällikkö

alessandro.jarvio@metroauto.fi

Puh. 010 615 5552

Puhelujen hinnat 010 yritysnumeroihimme ovat: Kiinteän verkon liittymästä 8,35 snt/puhelu + 6,00 snt/min (alv 24%). Matkaviestintäverkon liittymästä 8,35 snt/puhelu + 17,17 snt/min (alv 24%). Ulkomailta soitettaessa hinta määräytyy paikallisen operaattorin hinnaston mukaisesti.

Tallennamme osan asiakaspuheluistamme, jotta voimme varmistaa ja kehittää asiakaspalvelumme laatua. Metroauto käyttää tallenteita henkilöstön valmennus- ja koulutustehtävissä. Tallenteita saavat käsitellä ainoastaan siihen oikeutetut henkilöt ja heitä sitoo vaitiolovelvollisuus.​

Tilaa MetroAuton uutiskirje

Syötä nimesi ja sähköpostisi alla olevaan laatikkoon ja saat kerran kuukaudessa ajankohtaisen uutiskirjeemme

Nimi
Sähköposti

MetroAuto Tampere, Hatanpää

MetroAuto Tampere, Hatanpää toimii keskeisellä paikalla Tampereen sydämessä, osoitteessa Hatanpään valtatie 48, 33900 Tampere.